Závěrečný banket večer po finále MČR na klasické trati.

kdy: sobota 29. 9. 2012

kde: kulturní dům Střelnice,​ Turnov.

program: zde

Aktualizováno (Úterý, 25 Září 2012 21:27)

 

Připomeňte prosím pro jistotu prosím působení vaší agentury

Naše společnost patří mezi špičkové marketingové sportovní agentury v ČR. Do našeho portfolia patří řada mezinárodních sportovních akcí,které organizujeme a marketingově zajišťujeme, jako na př. Unicredit Czech Open, Zlatá Tretra Ostrava, World Junior Tenis Final a mnohé další.

Na jakých akcích orientačního běhu se TK Plus v minulosti již podílela?

S orientačními běžci jsme již spolupracovali při řadě akcí, z těch nejvýznamnějších bych uvedl MS v OB 2008 v Olomouci, SP v OB 2011 v Liberci, Olympiádu dětí a mládeže 2011 v Olomouckém kraji, M ČR 2010 v Jihlavě a letos M ČR 2012, které pořádá OK 99 Hradec Králové společně s SOK TJ Turnov. Spolupracujeme při pořádání těchto akcí tedy s ČSOS a lokálními pořadateli a přínos je zřejmý hlavně v tom, že se nám daří získat odpovídající sponzory - již několikrát jsou to na příklad LESY ČR, s.p. ve formě generálního partnera.

Jaké přínosy partnerství pořadatelů s TK Plus vlastně znamená?

Marketingové zabezpečení, propagace a mediální podpora jsou poměrně finančně nákladné oblasti, lze říci, že po vzájemné dohodě smluvních stran se zajišťují náklady televizního přenosu, velkoplošná obrazovka, tisk plakátu, programu, startovních čísel, propagace akce,výroba transparentů, inzerce do tisku, organizace tiskové besedy, péče o pořadatele a hosty a mnohé další.

A jaké jsou vaše dosavadní zkušenosti s orientačním během?

Na orientačním běhu si ceníme především jeho různorodost, možnost oslovení dalšího okruhu sportovců všech věkových kategorií a také jeho malé nákladovosti v porovnání s ostatními sporty. Dá se říci, že za uplynulé období si v naší agentuře vybudoval svými reprezentačními úspěchy i dobrou organizační flexibilností a zázemím svazových funkcionářů a pořadatelů své místo.

... a další plány?

Již nyní jednáme o možné spolupráci při organizaci Akademického mistrovství světa 2014 v Olomouci a také snad i při Mistrovství světa juniorů vOB 2013, které je opět v péči ČSOS, PHK a SHK. V závěru Vás chci pozvat na Velkou cenu v orientačním sprintu - O pohár primátora statutárního města Olomouce, tento závod se uskuteční dne 5.10. 2012 a pořádají jej společně Český svaz orientačních sportů,TK PLUS a město Olomouc, technicky závody zajišťuje SK UP Olomouc a SK Prostějov. Budete mít možnost si opět zazávodit v krásných olomouckých parcích s doběhem před historickou radnicí, připomenout si mapy z MS 2008. Soutěžit budou již dopoledne od 10 hod žáci olomouckých škol,odpoledne pak veřejnost a elitní orientační běžci. Jako bonbónek bude na programu i start a sprint V.I.P. atletů a dalších sportovců, protože na startu se objeví i čs. reprezentanti v atletice - Jakub Holuša a Daniel Němeček (800 a 400 m) nebo lyžaři z Liberce a tenisté a cyklisté z Prostějova. Pro vítěze máme připravené poháry, medaile a věcné ceny, pro elitní kategorie i vypsané Prize Money. Takže jste srdečně zváni.

 

Kdy jsi běžel na Kosti poprvé?

O jarních prázdninách 1975, kouzelné soustředění tehdejšího zárodku TSM (společně Hradec Králové a Jičín), spali jsme v ubytovně, kde byla taková zima, že když nám Petr Weber kázal mapovou teorii, byl u toho zachumlán ve spacáku :-).

Jakou bys zvolil přípravu na domácí vrchol sezóny, pokud bys byl elitním běžcem?

Kromě fyzického naladění bych asi vzal starší mapy a snažil se co nejvíce „promyslet“ a „pročíst“ skalní oblasti.

Kdo se stane mistrem v kategorii H50?

On se nestane mistrem, jen vítězem veteraniády, ale - pokud se neztratí - tak věřím Pavlu Dikošovi - atleticky na to má, a umí ve skalách.

Aktualizováno (Pondělí, 03 Září 2012 20:59)

 

A jak to je vlastně s tím banketem? Na co se tedy závodníci mohou (a kde) těšit? O akci se hovoří jako o banketu, tedy nějaký dlabanec, nějaká veselá, více či méně kulturní vystoupení, možná přijde i kouzelník? Bude i tombola? Odpovídá Eduard Šmehlík, spolupořadatel banketu

Primárním cílem akce je vyzkoušet si jakožto pořadatelé JWOC 2013 organizaci kulturního večera podobného rozsahu, který se očekává příští rok. Tedy otestovat dýdžeje, moderátora, případně hudební produkci, ale hlavně celkovou organizaci a logistiku. Mezi další cíle se dá zařadit propagace vícedenních závodů JWOC Tour. To celé by mělo proběhnout skrze zábavný večer s nabitým programem právě v turnovském kulturáku.

A na co že se čeští lampióni mohou těšit?

V současné chvíli zahrnuje předběžný program následující: analýza GPS trackingu použitého při finálovém závodě, vystoupení hudebně-tanečního tělesa složeného z členů repre ČR, Matěj Klusáček a jeho klavírně-poetické představení, na živo odehraný Catching Features turnaj, beseda s MISTRY SVĚTA a samozřejmě mohutná afterparty pod dohledem zkušeného dýdžeje. Napínavá bude jistě i soutěž o zajímavé ceny a startovné na závodech JWOC Tour 2013, která nahradí klasickou tombolu. Překvapení samozřejmě nejsou vyloučena, ale mohu prozradit, že s kouzelníkem se v současné chvíli nepočítá :) Otázka občerstvení se stále řeší, ale doufáme, že se podaří najít optimální řešení pro, po náročném MČR, vyhládlé lampióny.

A jaká je zatím odezva a očekávaná účast?

Očekávaná účast by měla být něco kolem 200-250 lidí. Vzhledem k tomu, že na facebookovské stránce akce je zatím předběžně přihlášeno přes sto lidí, nebojíme se, že by se tento předpoklad nenaplnil. Doufáme totiž, že za zábavou dorazí i mladší a starší veteráni, kteří tvoří podstatnou část české o-základny a kteří se o akci jistě dozvědí během zářijových závodů.

A kdy a kde by měl být zahájen prodej lístků?

Vstupenky se budou prodávat až na místě. Na závěr dodávám, že večer není koncipovaný jako ples. Slušnější oblečení je určitě na místě, ale polobotky, obleky a plesové šaty s sebou lampióni na Kost vozit nemusí, hlavní je se cítit dobře a uvolněně.

 

Aktualizováno (Pondělí, 03 Září 2012 21:00)

 

Proč si pořadatelé z hradeckých rovin vybrali pro MČR právě tento prostor?

Z organizačního hlediska půjde o spolupráci dvou oddílů OK99 Hradec Králové a SOK Turnov. Přátelé z SOK Turnov nabídli krásné závodní prostory a chuť stavět tratě (bratři Zakouřilové) , my z OK 99 jsme nabídky využili pro otestování novinek a pořadatelských schopností před Juniorským mistrovství světa, které pořádáme v příštím roce v Hradci Králové.

Jaký máš k závodnímu prostoru vztah?

Upřímně řečeno se jedná o srdeční záležitost. Dáváme k dispozici jedny z nejkrásnějších a současně i nejnáročnějších prostor Českého ráje. Borové lesy, pískovcové skály, hluboká údolí a borůvkový podrost byly přeci jedním ze základů pro pilování fyzičky i orientační techniky většiny z nás.

V čem budou závody originální?

Z pohledu závodníka se bude jednat o návrat do těžkých terénů Českého ráje na generalizované mapě Kost v měřítku 1:15 000 pro mistrovské kategorie a 1: 10 000 pro ostatní. Ze sobotní finálové části bude zajištěn dvouhodinový přímý televizní přenos. Z pohledu diváka na shromaždišti se budeme snažit o průběžné občerstvování i maximální informovanost o průběhu závodu v podobě online mezičasů, GPS trackingu i přímých televizních šotů a jejich promítání na velkoplošné obrazovce. Vše završí sobotní večerní banket. Motivací pro jeho uspořádání je společné a společenské setkání orienťáků na závěr letošní úspěšné sezóny, tedy potkat se neformálně i mimo les.

Co vzkážeš závodníkům?

Přijeďte, nebudete litovat. Budete si užívat jak v lese , tak se i bavit po závodě na shromaždišti i na banketu. A určitě budete mít na co vzpomínat.

Aktualizováno (Pondělí, 03 Září 2012 20:35)

 
Více článků...