BANKET

A jak to je vlastně s tím banketem? Na co se tedy závodníci mohou (a kde) těšit? O akci se hovoří jako o banketu, tedy nějaký dlabanec, nějaká veselá, více či méně kulturní vystoupení, možná přijde i kouzelník? Bude i tombola? Odpovídá Eduard Šmehlík, spolupořadatel banketu

Primárním cílem akce je vyzkoušet si jakožto pořadatelé JWOC 2013 organizaci kulturního večera podobného rozsahu, který se očekává příští rok. Tedy otestovat dýdžeje, moderátora, případně hudební produkci, ale hlavně celkovou organizaci a logistiku. Mezi další cíle se dá zařadit propagace vícedenních závodů JWOC Tour. To celé by mělo proběhnout skrze zábavný večer s nabitým programem právě v turnovském kulturáku.

A na co že se čeští lampióni mohou těšit?

V současné chvíli zahrnuje předběžný program následující: analýza GPS trackingu použitého při finálovém závodě, vystoupení hudebně-tanečního tělesa složeného z členů repre ČR, Matěj Klusáček a jeho klavírně-poetické představení, na živo odehraný Catching Features turnaj, beseda s MISTRY SVĚTA a samozřejmě mohutná afterparty pod dohledem zkušeného dýdžeje. Napínavá bude jistě i soutěž o zajímavé ceny a startovné na závodech JWOC Tour 2013, která nahradí klasickou tombolu. Překvapení samozřejmě nejsou vyloučena, ale mohu prozradit, že s kouzelníkem se v současné chvíli nepočítá :) Otázka občerstvení se stále řeší, ale doufáme, že se podaří najít optimální řešení pro, po náročném MČR, vyhládlé lampióny.

A jaká je zatím odezva a očekávaná účast?

Očekávaná účast by měla být něco kolem 200-250 lidí. Vzhledem k tomu, že na facebookovské stránce akce je zatím předběžně přihlášeno přes sto lidí, nebojíme se, že by se tento předpoklad nenaplnil. Doufáme totiž, že za zábavou dorazí i mladší a starší veteráni, kteří tvoří podstatnou část české o-základny a kteří se o akci jistě dozvědí během zářijových závodů.

A kdy a kde by měl být zahájen prodej lístků?

Vstupenky se budou prodávat až na místě. Na závěr dodávám, že večer není koncipovaný jako ples. Slušnější oblečení je určitě na místě, ale polobotky, obleky a plesové šaty s sebou lampióni na Kost vozit nemusí, hlavní je se cítit dobře a uvolněně.