Rozhovor s ředitelem závodu Milanem Novotným

Proč si pořadatelé z hradeckých rovin vybrali pro MČR právě tento prostor?

Z organizačního hlediska půjde o spolupráci dvou oddílů OK99 Hradec Králové a SOK Turnov. Přátelé z SOK Turnov nabídli krásné závodní prostory a chuť stavět tratě (bratři Zakouřilové) , my z OK 99 jsme nabídky využili pro otestování novinek a pořadatelských schopností před Juniorským mistrovství světa, které pořádáme v příštím roce v Hradci Králové.

Jaký máš k závodnímu prostoru vztah?

Upřímně řečeno se jedná o srdeční záležitost. Dáváme k dispozici jedny z nejkrásnějších a současně i nejnáročnějších prostor Českého ráje. Borové lesy, pískovcové skály, hluboká údolí a borůvkový podrost byly přeci jedním ze základů pro pilování fyzičky i orientační techniky většiny z nás.

V čem budou závody originální?

Z pohledu závodníka se bude jednat o návrat do těžkých terénů Českého ráje na generalizované mapě Kost v měřítku 1:15 000 pro mistrovské kategorie a 1: 10 000 pro ostatní. Ze sobotní finálové části bude zajištěn dvouhodinový přímý televizní přenos. Z pohledu diváka na shromaždišti se budeme snažit o průběžné občerstvování i maximální informovanost o průběhu závodu v podobě online mezičasů, GPS trackingu i přímých televizních šotů a jejich promítání na velkoplošné obrazovce. Vše završí sobotní večerní banket. Motivací pro jeho uspořádání je společné a společenské setkání orienťáků na závěr letošní úspěšné sezóny, tedy potkat se neformálně i mimo les.

Co vzkážeš závodníkům?

Přijeďte, nebudete litovat. Budete si užívat jak v lese , tak se i bavit po závodě na shromaždišti i na banketu. A určitě budete mít na co vzpomínat.