Z našeho sprintu se závodnické publikum přesunulo do Pardubic na šampionát sprintových štafet.

Konal se příhodně v Ohrazenicích, tedy hned na okraji města při vjezdu směrem od HK. Znamenalo to zástavbu finských domků, jiných rodinných domů a jen v malé míře vyšších bytovek, s nepravoúhlou síti ulic, před diváckým průběhem bylo vymeteno jedno oplocené dětské hřiště. Tedy v zásadě rychlý nezáludný závod, při štafetách je ale bystrá hlava zapotřebí v jakémkoliv terénu.

Na programu byly pouze hlavní kategorie, samostatně postupně probíhající DH18 a DH21. Po škrtnutém jaru dostaly v dorostu konečně poprvé možnost účasti v našich barvách hostující posily. V sestavě však může být vždy jen jedna a s ohledem na rozložení vlastních sil tak byl do áčka zařazen Petr Synek z Doks, Káťa Blažková z Hradce Jindřichova rozbíhala béčko. Míša Metelková předvedla stejně kvalitní výkon jako dopoledne a přiběhla na čele, po druhém úseku Petra Synka jsme 20 sekund za medailí, ale další dopolední vítěz, Kuba Chaloupský to vytáhl opět na první pozici. Adélka Vandasová, po tréninkovém výpadku ze zdravotních důvodů, ale nestačila na soupeřky a postupně se propadla až na konečné páté místo. Ve finiši vyhrál TJ Turnov před Kamenicí, o bronz proběhl ještě těsnější souboj rozhodnutý až na cílové čáře pro Kotlářku před domácími LPU. Náš druhý tým skončil 18., třetí až trochu víc ke konci.

Pozitivně se nám vyvíjel i závod dospělých, Terka Novotná předávala Danu Vandasovi na čele, paralelně se Severkou Šumperk, Bandaska předával Honzovi Petrželovi na třetím místě jen s několikavteřinovou ztrátou. Na další předávce už vedou Luhačovice před Žabinami, hned za námi je Kamenice. Po třetím úseku bylo stále vše otevřené, jsme na čtvrtém místě, cca 40 s za vedoucí Kamenicí, následují opět Luhačovice a Žabiny, tentokrát již postupně individuálně, bez těsného kontaktu. Ovšem dopolední elitní vítěz Jakub Glonek sice vytáhl svůj tým ze 4. místa do čela, ale neorazil kontrolu na konci diváckého průběhu, takže jsme reálně třetí. Na prvních místech přiběhly finišmenky bez přímého souboje, jako první Luhačovice (Venda Horčičková), za ní Kamenice, ovšem tedy již mimo pořadí, následovány Denčou Kosovou. Následný souboj sprintových medailistek o čtvté místo tak byl tedy nakonec o bronz, vyhrála jej Terka Janošiková (Severka Šumperk) před Janou Knapovou a Pardubice tak v obou kategoriích skončily bramborové po finiši. Po dalších vteřinách následovaly Žabiny, pak už byla dvouminutová díra. Náš rovněž kvalitně obsazený další tým Dádule Štěrbová - Baptiste Rollier - Pája Kubát - Monika Rollier skončil osmý (druhý mezi béčky), trojka plná mladých nadějí Terka Kosová - Ondra Metelka - Honza Bendák - Bára Chaloupská (s věkovým součtem 58% proti dvojce :) ) doběhla 17.

Stránka závodu, záznam ČT sport.

Aktualizováno (Sobota, 12 Září 2020 17:20)