Nejvýznamnější orienťácký podnik v ČR od konání mistrovství světa před osmi lety je za dveřmi. V sobotu v 12.30 odstartuje sprintovými štafetmi v Bruntále mistrovství Evropy 2016.

V neděli v Jeseníku proběhne sprint - dopoledne kvalifikace ve městě, odpoledne finále v Lázních nad městem. V pondělí/úterý je na programu kvalifikace/finále klasické trati v Bílé Vodě, ve čtvrtek/pátek krátká trať v Černé Vodě a tamtéž v sobotu 28.5. ME skončí štafetami.

Na start se postaví celkem 24 českých závodníků, do velké míry s oddělenými nominacemi pro sprint a pro ostatní disciplíny. V každém individuálním závodu může z jedné země startovat až 6+6 účastníků (+ místo navíc za vítěze předchozího ME), ve sprintových štafetách pouze jedna štafeta, v lesní poběží i "B" týmy. V tomto ohledu (na MS je maximum 3+3) jde vlastně o nejkvalitněji obsazený OB závod, jaký se kdy u nás vůbec konal, byť několik hvězd nepřijede (Thierry Gueorgiou, Olle Boström a Annika Billstam se soustředí pouze na MS, Lena Eliasson, Mari Fasting, sprinter Yannick Michiels a po Tiomile nakonec i Olav Lundanes nepřijedou kvůli zranění).

Se čtyřmi účastníky patří náš klub patří mezi nejvíce zastoupené (pět běžců se nominovalo ze Žabin, čtyři z Pardubic):

Denisa Kosová - sprintové štafety, sprint, krátká trať, štafety

Pavel Kubát - klasická trať, krátká trať, štafety

Jan Petržela - klasická trať, krátká trať, štafety

Monika Topinková - sprint

A nechybí ani Baptiste Rollier - klasická trať, krátká trať, štafety

Sledujte: Stránka ME, stránka repre ČR, informace o TV/internetových přenosech a pro začátek se podivejte zde.

Aktualizováno (Pátek, 20 Květen 2016 19:32)